sportskaastrologija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osnove sportske astrologije

Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Ned Jun 14, 2009 1:42 am

Dobro dosli na ovaj forum,
Namera foruma je da svima pre svega pruzi priliku da iznesu svoja iskustva u vezi predikcija ishoda meceva, kao i da promovise jedan od vec proverenih metoda za predvidjanje ishoda sportskin nadmetanja.
Ovde cemo se pre svega baviti u pocetku fudbalom, medjutim ako bilo ko zeli da iznese svoj sistem koji se moze primeniti i na druge sportove njegova tema bice dobrodosla.
Za sad toliko.

Pozdrav,
http://www.francomultilink.wtcsites.com
http://www.kursastrologije.wtcsites.com


Poslednji put izmenio Admin dana Pon Jun 15, 2009 6:29 am, izmenio ukupno 2 puta (Razlog : Potpis)
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Gost Ned Jun 14, 2009 5:39 am

Super! Konacno da neko otvori forum sa ovom temom! Bas sam dala sebi zadatak da budem "strucnjak" u predvidjanju vremena kad ce pasti golovi! To mi je mnogo interesantno. Jedva cekam novu sezonu i da krenem sa predvidjanjima! Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty U medjuvremenu pisite

Počalji  Franco Ned Jun 14, 2009 6:48 am

Ovih dana cemo se baviti doterivanjem foruma ali to ne znaci da svako ko ima sta da napise u vezi teme to ne moze uciniti.


Poslednji izmenio Admin dana Ned Jun 14, 2009 7:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Potpis)
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Jedan opsti deo

Počalji  Franco Pon Jun 15, 2009 12:12 pm

Astrologija se bavi proucavanjem simbolickog uticaja polozaja i kretanja nebeskih tela u odnosu na desavanja na Zemlji. Astrološka karta se izraduje prema TACNO odredenom vremenu i geografskom položaju, a tumacenje se bazira na sintezi cetiri osnovna elementa:
planeta - deset nebeskih tela
12 znakova horoskopa
12 astroloških kuca
Nebrojeno mnogo aspekata, uglova, ne samo izmedju planeta.
Da li je nauka ili ne ona ima polje proucavanja. Licno smatram da jeste.
Gde je mesto Astrologije za sportska nadmetanja u podeli astrologije na podrucja interesa.
Ona bi trebalo da zauzme posebno mesto zbog toga sto ne podpada pod Horarnu astrologiju ali ni pod Natalnu astrologiju i nijednu drugu. Kroz dalje tekstove cu posebnu paznju obracati na razlike i osobenosti Astrologije za sportska nadmetanja.
Niko do sada nije napravio pokusaj da predlozi mesto Astrologije za Sportove tako da ce ovde biti prostora za diskusiju.
Inace Astrologija za nadmetanja ima svoje korene prakticno u samom pocetku izucavanja oblasti Astrologije zato sto u svojoj sustini ima sukob kao element predikcije ishoda.
Medjutim analizom sukoba i ishoda sukoba su se bavili predstavnici Horarne astrologije a razliciti danasnji sistemi ukazuju na elemente Natalne astrologije.
Sukob je jedan trenutak u vremenu ma koliko dug ili kratak po nasim pojmovima i nema potrebe za bilo kakvim drugim podacima za izradu astroloske karte osim prema vremenu i mestu sukoba.
Cak i sami ucesnici su opisani u toj karti pa nema potrebe ni za podacima za Natal i tranzite.
To bezrazlozno komplikuje analizu videcete i zasto. Za sada moja iskustva mi govore
da takva analiza nije ni precizna. O tom potom kada dodjemo do razlicitih sistema za predikciju.
Gde je jos specificnost Astrologije za nadmetanja? Ona poznaje u svojoj analizi i arapske tacke pobede i srece (Fortuna). I to je logicno posebno sto srecu kao nezaobilazan faktor imate kada zelite da date poseban opis okolnosti pod kojima je postignut gol ili poen a i u zivotu je sveprisutna.
U preciznim uslovima bez obzira na snagu suparnika polozaj ove tacke vam daje pobednika.
Sta jos poznaje Astrologija za nadmetanja, poznaje aktivnosti svih planeta u Solarnom sistemu. I ne samo njih. Kada dodjemo do aspekata koji znace poene ili golove videcete da koriscenjem sedam planeta koje poznaje Horarna astrologija nikada necete biti ni blizu tacne predikcije za broj poena ili golova. A posebno ne za tacno vreme pogotka.
To bi bilo za sada ne bi li odrzao paznju za ovaj forum do prvih predikcija za fudbal.
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Treca faza

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 4:13 am

Aspekti
Definicija aspekta bi mogla da glasi: Bilo koji odnos izmedju nebeskih tela u prostoru, tacaka u prostoru i svih zajedno
prema horizontalnoj projekciji prostora delovanja oznacenog poljima delovanja ili kucama.
Aspekti se prema vremenu desavanja dele na separacione i aplikacione znaci prosle i buduce.
U sportskoj astrologiji su separacioni aspekti neupotrebljivi iz razumljivih razloga.
Dakle samo buduci.
Prema intenzitetu mogu se podeliti na manje ili vise znacajne ali ne i beznacajne.
Znacajni aspekti su oni koji se grade u uglovima 30, 45, 60, 75, 90, 120, 150 i 180 stepeni
a shodno tome postoje i nazivi. Postoji i nulto poklapanje a to je konjunkcija.
Koji je jaci a koji slabiji tog obrazlozenja nema jer kao sto cete videti svi aspekti imaju svoju funkciju.
Dakle aspekti koji rezultiraju golom, zutim kartonom, kornerom....
Namerno ne pominjem crveni karton zato sto ne mozete videti u astroloskoj karti
jednu ljudsku izmisljotinu od dva zuta crveni ali mozete iskljucenje.
U mojoj 'tabeli aspekata' prepoznaju se bezmalo svi aspekti za golove, kao i opomene. kazem bezmalo zato sto
nije uputno davati konacne definicije ukoliko nije sve potvrdjeno kroz analizu utakmica. I sada se mogu dati
odredjene definicije za aspekte koje prave odredjene planete i tada ce se 'tabela aspekata' od preko 850 razlicitih
primera svesti na mnogo manji broj u obliku konacnih definicija.
Iako obimna sa njom se lako rukuje ali ima prostora za unapredjenje.
Preko nje se dolazi do broja golova bilo na celoj utakmici bilo po poluvremenu.Najlakse je analizu broja golova raditi
za prvo poluvreme jer ste sigurni u pocetak utakmice kao i za kraj poluvremena sa malim odstupanjima.
Problem u analizi broja golova je u necem drugom. Na osnovu dosadasnjih analiza postavio sam
teoriju: Jedan aspekt-jedan gol u jedinici vremena.
Ali da biste dosli uopste u situaciju da predvidjate broj golova prvo morate da obradite sto je moguce veci broj
utakmica sa tacnim vremenima postizanja gola. Tek tada kada formirate tabelu aspekata moci cete da
se dalje upustite u ovu vrstu predikcije. U sustini potpuno je moguce predvideti tacan broj golova na utakmici samo i za tu
predikciju postoji preduslov da su vam poznate sve moguce utakmice u jednom periodu dana.
To je i najzanimljiviji deo i najizazovniji i najspektakularniji ali i trenutno najslozeniji.
Da ima prostora objasnio bih i crtezom i tekstualno ali to je previse strana.
Ja sam na mojoj temi na engleskom sajtu dao jedan PDF fajl i objasnio predikcije za mislim 12 meceva u jednom danu.
Rezultati nisu 100% jer je nedostajalo jos nekoliko meceva sa analizom medjutim bez sumnje je da sam potvrdio svoju teoriju.
u svakom slucaju ako imate jedan jedini fudbalski mec u jednom trenutku, ako se nijedan drugi mec ne preklapa sa pocetkom
i ako ste u to 100% sigurni predikcija bi trebalo da bude tacna u gol.
Obzirom da je to prilicno tesko ja predlazem da ako to i pokusate, date predikciju gde je broj golova bar tri puta manji od
vase analize za golove.
Dakle videcete da odredjeni aspekti planeta nece dati golove jer su planete pod uticajem kvadrata recimo od mesecevih cvorova
ili su planete retrogradne, dakle kako postoje precizno aspekti za gol tako postoje i aspekti kada to gol nije.
Sama anliza koju treba da radite za golove je cisto prepisivacka. Samo prepisujete aspekte na koje naidjete u karti za mec
u odnosu na vreme kada je postignut gol. A kada dodjete u fazu zasto nije gol tada radite probne predikcije za golove i
uporedjujete sa stvarnim vremenom postizanja gola.I tada ako imate neki aspekt za gol a on to nije onda jeste na drugoj utakmici
sa kojom se vasa utakmica - predikcija preklapa.
Nadam se da vam se nije smucilo ali vas uveravam da je samo potrebno razumeti zasto jedan aspekt - jedan gol.
E sad ima i ovde jedan detalj u vezi potrebnog vremena za analizu. sta mislite koliko ce vam trebati vremena za 850 aspekata
sa mogucnoscu da ih bude jos. Koliko analiza fudbalskih meceva.
Kada ovo u vezi predikcija za golove budete razumeli bice vam jasno sta znaci necija muzicka zelja da predvidite utakmice na
kojima ce zbir golova biti 7+. To neka radi taj sam jer da biste to mogli da predvidite trebalo bi analizirati sve utakmice
u jednom danu a sta ako vam se bude desilo a desice vam se da utakmice sa tim brojem golova nema.
Pa dobro predjete na drugi dan.Mislite?
U svakom slucaju opcije kao kladionicarska ponuda kao sto su 1+ prvo poluvreme ili 2+prvo poluvreme ili bilo koji konacan zbir
golova ili da jedan tim ne daje gol ili tacan rezultat 0:0 ili 1:0 ili 2:0 su sasvim u redu za predikciju.
Samo to nije bas tako cesto.

Pozdrav,
http://www.francomultilink.wtcsites.com
http://www.kursastrologije.wtcsites.com
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 9:50 am

Nemojte 'nemoguca misija' to je emisija na TV

Nema nemoguce, Nije isto ako je domaci tim na Asc ili gostujuci tim na Asc. Recimo Ess digs su isti a Asc i Dsc se
razlikuju za recimo 5 poena. Kod dve iste karte za razlicite utakmice u isto vreme recimo u jednom slucaju kada je
na Asc domaci tim, domacin moze da pobedi a kod druge utakmice gostujuci moze da igra nereseno ili da izgubi cak ako je na Asc.
Velika razlika jel da?
Ali to vodi u diskusiju o snazi kuca gde je prva kuca u poenima najjaca.
A za golove evo ovako.Uzmite onaj moj PDF fajl sa onim utakmicama sa astrologyweekly, tamo su data vremena za potencijalne
golove i naravno tamo gde su dosli golovi trebalo bi da se poklapaju vremena +-do dva minuta.Moguce da negde i nema aspekta
jer nisu sve utakmice analizirane u tom vremenu toga dana.
Interesantno je utvrditi da su na svim utakmicama razliciti aspekti za golove a nigde isti aspekt na vise od jedne.
Dve su mogucnosti. Ako je moja teorija za aspekte tacna mi imamo 'Sizifov posao' da analiziramo sve utakmice u periodu
od +-dva sata bez preklapanja vremena.Svako preklapanje vuce dodatnu analizu. Ali ako moja teorija nije tacna u sta sumnjam
to je bolje jer znaci da se moze utakmica posmatrati odvojeno za golove. Medjutim mislim da ako se to dokaze onda ce se svemir
srusiti. Ali eto dosta je ono utakmica sto je tamo.
A za Zvezdu i Partizan uopste ne mora da znaci to sto tvrdite jer ako je jos neka utakmica u tom vremenu onda ....
I zasto bi bili golovi u isto vreme.To moze samo ako moja teorija nije tacna ali ako jeste jdean ce mec utom malom trenutku
prednosti uzeti aspekt za gol.ja polazim sa stanovista da je sve u astrologiji i u prirodi savrseno precizno nego mi
talasamo.
Ma to za aspekte za golove napravio sam crtez koji to objasnjava zato su mi tada nedostajale jos predikcije na tih nekoliko
utakmica u tom vremenu koje sam dao u PDF fajlu.Sve bi doslo u minut ili bi aspekti bili neiskorisceni.
I sami znate da mi nije prvi put da dajem tacno vreme postizanja gola.
Generalno ko god vidi samo jednu astrolosku kartu ne moze ni videti ni razumeti ovo sto pricam.Ali ajde prvo ovo proverite
sa mojim fajlom a to je da su na svim utakmicama razliciti aspekti za golove kada su golovi postignuti pa da idemo dalje.
Nije ovo nemoguce secate se da sam predvideo na 10 od 12 utakmica u engleskoj 2+ prvo poluvreme.E pa tu ima mogucnosti.
Nego trenutno radim jednu veliku tabelu sa 40 upita za 500 meceva i to mi je bas preokupacija.
Sustina je naci laksi metod za predikciju golova gde vremena nisu bitna.Ne precizniji.
Da imam softverasa koji bi uradio program ovo bih odavno sve stavio na svoje mesto.

Dobrodosli


Pozdrav,
http://www.francomultilink.wtcsites.com
http://www.kursastrologije.wtcsites.com
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 9:54 am

Ostale vazne stvari

Izrada astroloske karte

Astrolosku kartu mozete izraditi na dva nacina: Rucno ili koriscenjem astroloskog softvera.
Preporucujem rucno racunanje podataka za izradu astroloske karte u edukativne svrhe, vanredno je korisno.
Ja sam Blizanac i to ne radim zato sto uvek koristim precice do saznanja. To nije povrsnost vec razloznost.
Astroloski softver je izvanredna precica i pri tom je izrada karte tacna.
Uz sve to vama nije dovoljna izrada jedne karte dnevno vec vise njih.
Koji softver? Onaj koji vam daje sto preglednije informacije na jednom mestu.
Dakle sto vise prozora sa podacima to bolje.

Koji sistem kuca?

E sad to je posebno pitanje. Ja sam probao nekoliko sistema izmedju ostalih Placidus i Regiomontanus.
I koristim Regiomontanus zato sto su obe stvari i opis dogadjaja i vreme postizanja golova precizni da kazem.
U svakom slucaju jedino merilo je rezultat koji vam se mora poklopiti kako sa pobednikom meca tako i sa
vremenom davanja gola koje moze biti samo do tri minuta pre stvarnog vremena .Kada vam se to uklopi taj
sisyem koristite. Ali probajte bar na jedno dvadeste razlicitih utakmica.

Fiksne zvezde

Ja ih ne koristim a vi ako pronadjete pravilnost u uticaju fiksnih zvezda vi objavite.
Na mojoj temi na engleskom sajtu je razmatrana uloga nekoliko 'vaznih' fiksnih zvezda.
Sta da vam kazem osim da procitate sami.


Vrednosti za peregrinirane planete vladare.

Objasnjenje za peregriniranu planetu koje mozete naci u nekim knjigama je u najmanju ruku za filozofsko razmatranje.
Imate primere koji vam sugerisu da se od te i takve planete pre moze ocekivati zlo nego dobro.
Ja imam drugaciji primer: 'Onaj kome niko nije potreban ili je pustinjak ili bozanstvo'. Licno vise volim ovo drugo.
Ali nijedan ni drugi ne cine drugima zlo.
Ja peregriniranu planetu tretiram kao potpuno samostalnu a kao takva je i najjaca.
Takav je uostalom i covek.


Spaljeni vladar

Ovo je verovatno najveca astroloska lakrdija koja je mogla da bude smisljena. Niti je tacna a stetna je.
Dao sam vec primere za ovo sto tvrdim.


Kazimi

Ovo je zaista vrhunac bezobrazluka i drskosti. kada ovo tvrdite vi vredjate zdravu pamet bilo kog coveka na svetu.
Morate mi objasniti kako to protivnik u bokserskom mecu moze biti 'u srcu' sampiona koji brani titulu, recimo.
To je jedan primer ali konacni komentar :'Kada je kralju gusto i kada brani presto niko mu nije u srcu'.
Ovo, molim vas 'nemojte pokusavati kod kuce'.


Stacionarnost

Nemam sugestiju bas kao sto nema ni numerickih vrednosti za planete u toj poziciji.A zasto nema a pominju ovo
stanje planete?
Videcete da cete imati pravi cirkus kada imate u nekoj karti takvu situaciju a nemate datu vrednost u tabeli.


Brzina planeta

Ovaj podatak je bitan i sadrzan je u tabelama.
Moje iskustvo mi govori da je data brzina kretanja planeta za sportove i predstavljena u nekim tabelama potpuno pogresna.
Pitam se kako je moguce ali sve je nekako za malo pogresno.
Evo ovako ako imate objasnjenje za stacionarnost planete onda vam je slicno objasnjenje za promenu przine kretanja planete.
Granicne vrednosti kod kretanja treba uzeti kao relativne sto znaci morate dodati ili oduzeti odredjen broj poena
kada ste na granicnim brzinama datim za odredjene planete, za svaku je razlicito.


Prenos svetlosti

Moze biti interesantno kod drugacijeg pristupa analizi karte dogadjaja. Ja to ne razmatram.


Orbisi

Orbisi su polje delovanja planete medjutim njih koristite ako zelite dati opis gola kao recimo 'Lopta je usla u gol
a mreza se tresla jos pet minuta. Ma je li gol ili nije? Toliko o Orbisima.

Samo kod dugotrajnog nepromenjenog odstojanja dva tela prilikom aspekta moze se razmatrati odstojanje samo do tri minuta.



Spaljeni put ili Via Combusta

Ma to je 'krvavi put' a ne spaljeni put. Malo istorije i malo medicine.
U svakom slucaju radi se o nedefinisanoj situaciji.
Ja ne radim predikcije u tim slucajevima ali znam da je Asc Via Combusta + vladar 1k Rx u 6k i spor taj tim gubi.
Do sada u svim slucajevima.Videcete i sami.
Ali u drugim slucajevima iznenadjenja su moguca.

Pozdrav,
http://www.francomultilink.wtcsites.com
http://www.kursastrologije.wtcsites.com
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 12:18 pm

Jesu iste vrednosti ali nije isto Domaci tim na ASC i gost na ASC i to je precizno prema mojoj tabeli.
Znaci te dve opcije postoje i moraju se razmatrati.
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Gost Pet Jun 19, 2009 2:06 pm

Recimo Ess digs su isti a Asc i Dsc se razlikuju za recimo 5 poena.
Znaci to je na osnovu vaseg iskustva.
A sta ako se razlikuju vise od 5 poena, da li je i onda vazno?

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 2:22 pm

Nema iskustva, precizan raspon u tabeli raspona koja se radi kako sam objasnio tacno daje rezultat, ishod pod navedenim okolnostima.
Zato i ima smisla da se ta tabela uradi, kada se uradi do kraja samo prepisujete ishod meca.
Rasponi Ess i Acc digs.
To je kljuc za ishode i nista drugo nije potrebno. Pa eto onaj red je jedan od 15 redova u zavrsnoj fazi je 16 ti red i kraj.
Ali to me vise ne impresionira vec golovi. I nereseno.
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Gost Pet Jun 19, 2009 2:26 pm

Da, u pravu ste, neresen ishod je zaista najneizvesnije predvideti. Tu bi isto dobro dosao taj vas raspon...

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Franco Pet Jun 19, 2009 2:30 pm

Mislim da cemo nereseno dobiti kroz pozicije planeta sto bi moglo biti najjednostavnije resenje mada nereseno nije prirodan rezultat. Medjutim kao i ishode prema duzini boravka odredjene planete u jednoj od kuca. To je ono vase posmatranje uticaja Saturna, recimo. Ne znam jos sta nedostaje ali ova ogromna tabela koju radim ce dati neke ili sve odgovore u tom smeru.
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Vazan dodatak

Počalji  Franco Sub Jun 20, 2009 6:00 am

Uz uslove pod kojima je izvesno da ce 'Tabela raspona' dati precizan rezultat su i
1. Dsc nije Via Combusta
2. Vl 7k nije Via Combusta
Dakle ista situacija kao i za Asc
Da neko ne pomisli pa dokle vise sa ogranicenjima. To je da biste imali osnovnu predstavu samo jedan manji deo dana, nista vise.
Franco
Franco
Admin

Broj poruka : 239
Datum upisa : 13.06.2009
Godina : 65
Lokacija : Beograd

http://www.francomultilink.wtcsites.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osnove sportske astrologije Empty Re: Osnove sportske astrologije

Počalji  Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu